Wydawnictwo powstało w 1993 roku i do tej pory wydało około 100 pozycji (książki, komiksy, książki dla dzieci) oraz zajmowało się wydawaniem czasopism („Magazyn Fantastyczny”, „Strefa Komiksu”, „Mister Dowcip”, „Twój Dowcip”).

Wydawnictwo jest jednym z nielicznych podmiotów na rynku specjalizujących się w wydawaniu komiksów rodzimych autorów. Główny asortyment to komiksy historyczne, satyryczne, fantastyczne i sensacyjne. W komiksach obok tematów poważnych, takich jak rzeź wołyńska czy biografie postaci historycznych, można znaleźć tematyką lżejszą, pokazaną w sposób humorystyczny, z przymrożeniem oka. Spektrum podejmowanych tematów jest tak szerokie, że każdy czytelnik powinien znaleźć dla siebie coś ciekawego. 

W zakresie komiksowej produkcji wydawnictwo współpracuje z najlepszymi polskimi rysownikami komiksowymi.

Oprócz komiksów mamy w ofercie książki edukacyjne przeznaczone do nauki ortografii w szkole podstawowej i gimnazjum oraz korepetycje z gramatyki dla klas 4-6 szkoły podstawowej. Dwie serie dyktand: „Dyktanda na cztery pory roku” oraz „Dyktanda z przypomnieniem zasad pisowni” w wielu szkołach od lat są pozycjami obowiązkowymi.

Naszą nowością wydawniczą jest seria książek fantastycznych rodzimych autorów. W trzech pierwszych tomach zebraliśmy najlepsze opowiadania z „Magazynu Fantastycznego”, pisma miłośników szeroko pojmowanej fantastyki, zaś kolejne części cyklu będą zawierały nowy materiał. Obok zbiorów opowiadań różnych autorów znajdą się także antologie autorskie oraz powieści wschodzących gwiazd polskiej fantastyki.

Ofertę wydawniczą uzupełniają książeczki dla dzieci, w tym malowanki tematyczne oraz książeczki dla najmłodszych, a także tych nieco starszych dzieci (w przygotowaniu).


Wydawnictwo Kameleon

ul. Wośnicka 15

26-600 Radom

530 700 034

sklep@wydawnictwokameleon.pl

wydawnictwokameleon@op.pl

robertzareba@op.pl

dominikzareba@op.pl