Bajka o rozbójnikach

14,29 zł

Bajka o rozbójnikachˇ to literacki debiut jednego z najpopularniejszych i najwyżej cenionych polskich twórców komiksu, Pawła "Gierka" Gierczaka.

Ilość

Bajka o rozbójnikach to prozatorski, nieco przewrotny debiut popularnego, lubianego i szanowanego twórcy komiksowego, Pawła Gierkaˇ Gierczaka. Paweł już wcześniej pokazał próbki swojego talentu literackiego zamieszczając w swojej kilkutomowej powieści graficznej Ołtsajdersiˇ krótkie przejmujące shorty opowiadające o życiu w radomskim blokowisku.

Tym razem Gierczak zaserwował nam utwór składający się z dwóch wierszowanych opowieści o tytułowych rozbójnikach, utrzymanych w humorystycznej konwencji literatury łotrzykowskiej.

Teksty uzupełniają wyjątkowe, charakterystyczne dla autora, czarno - białe ilustracje, które świetnie oddają prześmiewczy klimat utworu. Obok grafik autora, a książce znalazły się prace jego przyjaciół: Anny Heleny Szymborskiej oraz Misiora Cudaka.

Utwór, ze względu na dosadne słownictwo używane przez autora oraz liczne odniesienia do sfery erotycznej, jest przeznaczony wyłącznie dla dorosłego czytelnika.

10 Przedmioty