Triumwirat: Smok

23,81 zł

"Triumwirat - Smok" to pierwsza część komiksowej trylogii opartej na bestsellerowej powieści fantasy Roberta Zaręby, pt. "Triumwirat".

Ilość

W słomiane strzechy chat spokojnej wioski, niczym grom z jasnego nieba uderza wiadomość, że we wsi pojawił się smok. Nie dość, że zionął ogniem i straszył płoche niewiasty, to na dodatek porywał bydło i owce. Niebawem, w ślad za nim pojawił się łasy na niewieście wdzięki bard, który zaczął wynosić pod niebiosa czyny nieznanego nikomu, walecznego rycerza... Początkowo łatwa do przewidzenia historia na kolejnych stronach zaczyna się mocno komplikować, zaś czytelnik zostaje brutalnie wrzucony w świat intryg, kłamstw i podłych występków.

"Triumwirat - Smok" to pierwsza część komiksowej trylogii narysowanej przez łódzkiego twórcę, Zygmunta Similaka do scenariusza Roberta Zaręby, będącej komiksową adaptacją jego książki, pt. "Triumwirat".

Zarówno powieść jak i oparty na niej komiks są pastiszem gatunku, w którym w wykreowanym przez autora uniwersum mieszają się i przenikają legendy, podania, mity i wielorakie wątki literackie. Wszystko to zostało przyprawione potężną dawką humory, dzięki czemu powstała przezabawna, łotrzykowska opowieść komiksowa osadzona w klimatach średniowiecza. Nic w tym komiksie nie jest takie, jak być powinno i co rusz jesteśmy zaskakiwani nieprzewidywalnymi zwrotami akcji.

Szczególną uwagę warto zwrócić na świetne rysunki Zygmunta Similaka, nestora polskiego komiksu i rysunku satyrycznego, który w tej humorystycznej konwencji sprawdził się rewelacyjnie.

8 Przedmioty