Bitwa pod Grunwaldem

26,67 zł

"Bitwa pod Grunwaldem" to wierna, komiksowa rekonstrukcja jednej z największych bitew w historii średniowiecza, w której wojska polsko-litewskie, wspierane przez Rusinów i Tatarów rozgromiły armię Zakonu Krzyżackiego i ich gości z całej Zachodniej Europy.

Ilość

Komiks "Bitwa pod Grunwaldem" był pierwotnie drukowany w odcinkach w łódzkim "Ekspresie Ilustrowanym" gdzie zdobył rzesze wiernych fanów. Z myślą o nich, a także o nowych pokoleniach czytelników, przygotowaliśmy reedycję tego komiksu, poszerzoną o kilka dodatkowych historii osadzonych w czasach rycerskich.

Zygmunt Similak rysując wielką bitwę między wojskami polsko-litewskimi, wspieranymi przez Rusinów i Tatarów (a także licznych zaciężnych z Europy), a wielka armią Zakonu Krzyżackiego i ich gości z całej Zachodniej Europy, opierał się w głównej mierze na przekazach Jana Długosza oraz "Krzyżakach" Henryka Sienkiewicza. Dzięki temu, ta jedna z największych bitew w historii średniowiecza, została ukazana z dużą wiernością, dokładnością i dbałością o detale, także w warstwie graficznej.

W pozostałych historiach Zygmunt Similak obrał inną strategię i stworzył kilka historii, które do tematu rycerstwa i rycerskości podchodzą w różny sposób. Czasem fantastyczny, czasem metafizyczny, a czasem humorystyczny i prześmiewczy. Otrzymaliśmy dzięki temu kilka uroczych komiksowych miniatur, będących mieszanina zróżnicowanych tematycznie i stylistycznie opowieści. Jedne bawią, inne straszą, jeszcze inne zmuszają do refleksji.

"Bitwa pod Grunwaldem" to idealna pozycja dla młodego czytelnika, zafascynowanego historią i komiksem.

10 Przedmioty