Woje Mieszka

23,81 zł

"Woje Mieszka" to komiks przygodowy osadzony w realiach historycznych początków państwa polskiego, najeżdżanego przez łupieżcze wyprawy wikingów.

Ilość

Woje Mieszka" to komiks Zygmunta Similaka, przeznaczona dla młodego czytelnika. Jest to osadzona w czasach Piastów przygodowa opowieść, pełna wartkiej fabuły i zaskakujących zwrotów akcji. Historia Polski jest tu obecna duchem, bardziej jako pretekst do pokazania waleczności i sprawności bojowej naszych przodków, niż celem samym w sobie. Dlatego ten komiks różni się od innych komiksów historycznych Similaka, takich jak "Smert Lachom", "Krucjaty-Bóg tak chce!", Zawisza Czarny", "Bitwa pod Grunwaldem" i wielu innych będących w dorobku łódzkiego twórcy. W przeciwieństwie do wymienionych dzieł priorytetem jest tu przygoda. niczym nie skrępowana zabawa fabułą i kreowanie wyrazistych, pozytywnych bohaterów.

"Woje Mieszka" dla wszystkich fanów twórczości łódzkiego artysty, są pozycją obowiązkową, zarówno ze względu na dynamiczną akcje i wartości dydaktyczne, jak i ciekawe, czarno-białe rysunki.

10 Przedmioty