Zagłoba

23,81 zł

W komiksie "Zagłoba" przedstawiamy stworzoną przez Henryka Sienkiewicza postać zabawnego szlachcica, w którym autor po mistrzowsku zogniskował zarówno nasze zalety jak i przywary.

Ilość

ZAGłOBA - Czytelnicy Strefy Komiksu mieli już okazję przeczytać kilka komiksów historycznych naszego wydawnictwa, w których do historii podchodziliśmy bardzo poważnie, a dbałość o realia historyczne zawsze była dla nas absolutnym priorytetem.

Tym razem publikujemy komiks, który historię traktuje z przymrużeniem oka, a bohaterem czyni nie legendarnych rycerzy czy też zwykłych ludzi postawionych w nietypowych sytuacjach, lecz postać całkowicie fikcyjną, Onufrego Zagłobę (któż nie zna tego rubasznego szlachcica w którym Sienkiewicz zogniskował w równym stopniu nasze zalety jak i wady, wyolbrzymiając je do rozmiarów wręcz karykaturalnych).

Komiks, narysowany charakterystyczną dla twórcy humorystyczną kreską, jest pełen wartkiej, okraszonej przaśnym dowcipem akcji, gdzie sceny walk, pościgów i ucieczek, przeplatają się z karczemnymi hulankami i codziennym życiem naszych przodków. Similak nie byłby sobą, gdyby nie poszerzył pole działania swojego bohatera, przenosząc go w pełnych alegorii snach w przyszłość (w czasy współczesne) oraz wiecznie atrakcyjne zaświaty.

Komiks Zagłoba jest przeznaczony dla czytelnika w każdym wieku i z przyjemnością polecamy go na gwiazdkowy prezent.

10 Przedmioty