Zawisza Czarny

23,81 zł

"Zawisza Czarny" to komiksowa biografia jednego z najznaczniejszych polskich rycerzy średniowiecza, obejmująca cały okres jego życia, od kilkuletniego dziecka, do momentu śmierci z rąk Turków.

Ilość

ZAWISZA CZARNY - komiks Zygmunta Similaka, jest reedycją publikowanej w odcinkach w łódzkim Expresie Ilustrowanymˇ powieści graficznej w całości opartej na dostępnych źródłach historycznych. Komiks opowiada losy najznamienitszego z polskich rycerzy służącego na dworach całej Europy. Historia obejmuje życie rycerza od wczesnych lat szczenięcych, do chwalebnej śmierci z rąk Turków. Komiks po raz pierwszy publikowany był przeszło 30 lat temu, lecz ze względu na swój uniwersalny i ponadczasowy charakter, nic nie stracił za swojej aktualności.

Biografia sławnego rycerza została w komiksie sfabularyzowana, dzięki czemu czyta się ją niczym wciągającą powieść płaszcza i szpady. Komiks bawiąc uczy i dzięki swej atrakcyjnej formie zapoznaje nas z historią naszego kraju.

Jest to pozycja wyjątkowa, przeznaczona dla czytelnika w każdym wieku, szczególnie zaś dla dzieci i młodzieży. Komiks ten, w ramach eksperymentu zainicjowanego przez STREFĆ KOMIKSU, trafi do wybranych bibliotek szkolnych na terenie województwa mazowieckiego, lubelskiego i świętokrzyskiego.

10 Przedmioty