Likwidator: Starter

30,48 zł

"Likwidator: Starter" - to komiks przygotowany z myślą o początkujących czytelnikach przygód tego kultowego bohatera.

Ilość

Dla osób wkraczających w świat komiksu przygotowaliśmy rzecz wyjątkową, antologię komiksów z przygodami Likwidatora, kultowej postaci polskiego komiksu, zatytułowaną: Starter".

Do tej pory ukazało się już niemal 20 albumów z Likwidatorem w roli głównej, czyli grubo ponad 1000 stron komików. Z tego bogatego materiału wybraliśmy kilkanaście shortów, naszym zdaniem najlepszych i najbardziej charakterystycznych dla całej serii, które poprzedziliśmy obszernym wstępem teoretycznym autorstwa Roberta Zaręby (cały tekst można przeczytać pod adresem: http://robertzareba.blogspot.com/2011/12/likwidator.html ) Ponadto w albumie znalazły się najciekawsze wypowiedzi polskich gwiazd muzyki, dziennikarstwa, pisarzy, dotyczących "Likwidatora", publikowanych w różnego rodzajach opiniotwórczych czasopismach.

Cały album, liczący ponad 100 stron (w tym 8 w full kolorze), jest niezwykłą wycieczką w świat wyobraźni Ryszarda Dąbrowskiego, jednego z najciekawszych współczesnych artystów polskich. Autor w swoich komiksach porusza najbardziej palące sprawy społeczne, staje w obronie przyrody, zwalcza szerzący się w Polsce nacjonalizm i faszyzm, przeciwstawia się agresywnej indoktrynacji religijnej, upomina się o prawa kobiet.

Dąbrowski świetnie prowadzi fabułę, a jego komiksy wyróżniają rozbudowane, inteligentne dialogi. Jeśli dodamy do tego świetne rysunki i fenomenalne karykatury polityków i innych przedstawicieli polskiego życia politycznego, czytelnik może być pewien, że dostanie produkt najwyższej jakości.

10 Przedmioty